Zespół Republika w Poznaniu uczci Ciechowskiego

Członkowie i menadżerowie zespołu Republika spotkają się 26 czerwca w Poznaniu. To odpowiedź na nadanie jednej z ulic nazwiska legendarnego wokalisty grupy, oraz wydania książki biograficznej o Grzegorzu Ciechowskim przez wydawnictwo miejskiego.

Ulica Grzegorza Ciechowskiego znajduje się na Łacinie, wśród innych „muzycznych” uliczek (m.in. Czesława Niemena, Andrzeja Sobczaka i Anny Jantar). 26 czerwca zostanie oficjalnie odsłonięta jej nowa nazwa – nazwiska legendarnego muzyka.

Piotr Stelmach, redaktor radiowej Trójki i autor wydanej na początu czerwca biografii Ciechowskiego, na wieść o nadaniu imienia zmarłego muzyka jednej z poznańskich ulic, wspólnie z Michałem Wiraszko z zespołu Muchy, rozpoczął rozmowy z muzykami Republiki. W efekcie – wszyscy członkowie zespołu oraz obaj jego menedżerowie przyjadą do Poznania, by wziąć udział w uroczystości i spotkać się z fanami – donosi miejski portal poznan.pl

Spotkanie z zespołem Republiki zacznie się o g. 18 przy ulicy Grzegorza Ciechowskiego (boczna od ul. Milczańskiej). Wspomnienie o muzyku wygłosi Piotr Stelmach. O g. 19.30 członkowie Republiki przeniosą się do CH Posnania (przestrzeń Forum) – z ich udziałem Piotr Stelmach poprowadzi otwarte spotkanie autorskie wokół książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”.

(na podstawie: www.poznan.pl/mim/public)

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl