Zenek Martyniuk nie wystąpi w auli UAM

Zenek Martyniuk, gwiazda disco polo miał zagrać koncert w auli UAM na zakończenie karnawału. Przeciwko koncertowi w tym miejscu, protestowali muzycy z filharmonii i Młodzieżowa Rada Miasta. Koncert odwołano, ale dlaczego nie wiadomo.

20 lutego w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaplanowany był koncert zespołu Akcent, którego liderem jest Zenon Martyniuk. To grupa, która prezentuje muzykę z gatunku disco polo. Najpierw przeciwko występowi w auli UAM, zaprotestowali muzycy filharmonii, którzy tam na co dzień mają próby i koncertują.

Później do sprzeciwu dołączyli się także radni z Młodzieżowej Rady Miasta. Podzielili oni pogląd muzyków, że aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza nie jest adekwatnym miejscem na koncert muzyki disco polo. Regularnie miejsce mają tam ważne w mieście wydarzenie kulturalne. Odbywa się tam co roku jeden z najważniejszych konkursów skrzypcowych, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.

Jak twierdziła wtedy rzeczniczka UAM, Małgorzata Rybczyńska, „koncert Zenka to tylko jeden z przykładów tego, że murach uczelni występują twórcy związani z muzyką popularną. Przywołała ona koncert Maryli Rodowicz, który odbył się tam 4 września 2022 roku”.

Okazuje się jednak, że koncertu jednak nie będzie.

Nie my odwołaliśmy koncert. UAM wynajmuje salę agencji, co ma swoją procedurę. To nie my odwołaliśmy koncert, tylko agencja ostatecznie nie podpisała umowy o wynajęcie sali – powiedziała dziennikarzom Gazety Wyborczej Małgorzata Rybczyńska rzecznika UAM.

Z kolei organizator wydarzenia Agencji Koncertowo-Eventowa Sosimple Group Sp. z o.o wydała komunikat, że „koncert pana Zenona Martyniuka został odwołany w porozumieniu z władzami uczelni UAM” .

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl