Ze służbowego mieszkania zrobili świetlicę

Ogrodowa Międzypokoleniowa Świetlica OgroMIŚ w Szkole Podstawowej nr 70 przy ulicy Pięknej powstała w miejscu opuszczonego mieszkania służbowego.

Świetlica jest połączona ze szkołą, ale ma również osobne wejście. Zajęcia w tym miejscu mogą więc odbywać się niezależnie od otwarcia placówki. W grudniu na przykład świetlica służyła już jako magazyn Szlachetnej Paczki. Z pomieszczenia korzystali też harcerze. Docelowo będzie to też miejsce dla seniorów.

– Świetlica jest połączona ze szkołą, ale ma również osobne wejście. Zajęcia w tym miejscu mogą więc odbywać się niezależnie od otwarcia placówki. W grudniu na przykład świetlica służyła już jako magazyn Szlachetnej Paczki. Z pomieszczenia korzystali też harcerze. Docelowo będzie to też miejsce dla seniorów.

W nowej świetlicy znajduje się łazienka przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz w pełni wyposażona kuchnia, dzięki czemu mogą odbywać się tam także warsztaty kulinarne. W OgroMISiu zorganizowano np. zajęcia pt. „Dynia  jest do jedzenia, a nie do straszenia”.

– Na tej inwestycji zyskają nie tylko uczniowie szkoły, ale też lokalna społeczność. Nowo powstała świetlica to miejsce integracji międzypokoleniowej, w którym czas mogą spędzać wspólnie dzieci, ich rodzice i dziadkowie. Takiego miejsca w tym rejonie bardzo brakowało – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na kompleksową modernizację pomieszczeń Miasto Poznań przeznaczyło 85 tys. zł. Pieniądze na wyposażenie zebrali rodzice dzieci i pracownicy szkoły.

Czytaj także: Rozkład jazdy tramwajów w święto Trzech Króli w Poznaniu

Źródło: UMP

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl