Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zdjęcia drukowane na…czekoladzie. Niezwykły pokaz na POLAGRZE

Polagra to targi branży przemysłu spożywczego, ale przyjść na nie, może  każdy. Wystawcy prezentują tam technologie, których efekt widać na co dzień w sklepach, ale proces często owiany jest tajemnicą. Na jednym ze stanowisk można zobaczyć maszyny, które drukują zdjęcia na wyrobach cukierniczych.

 

TECHNOLOGIA SPOŻYWCZA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Ploter spożywczy działa podobnie do tradycyjnej drukarki. Wewnątrz urządzenia znajdują się wkłady z atramentem zdatnym do jedzenia. Urządzenie współpracuje z komputerem, na którym można wgrać praktycznie każdy obraz a ten zostanie naniesiony na produkt. Dzięki temu można na przykład zamówić tort z podobizną jubilata albo schrupać hollywoodzkich aktorów, których, jak widać na zdjęciu, wystawca nadrukował na czekoladę.

hotel dla psów w Poznaniu

Nowoczesne drukarki spożywcze mogą nanieść na czekoladę praktycznie każdy obraz. fot. F.P. Bryska  / wpoznaniu.pl

Maszyny do dekorowania wyrobów cukierniczych to tylko jedne z wielu, które można obejrzeć na targach Polagra. Na innych stoiskach goście targów zobaczą między innymi kompletny proces wypieku różnego rodzaju pieczywa, który dodatkowo skomentują eksperci.

MISTRZOWIE KUCHNI W AKCJI

Tegorocznym targom towarzyszą, również konkursy. Dwa z nich mogą, szczególnie zainteresować miłośników kuchni. Przez trzy dni Polagry odbywa się Kulinarny Puchar Polski, najważniejsze zawody dla kucharzy w naszym kraju. Szefowie kuchni przygotowują konkursowe dania na specjalnych stanowiskach. Nad głowami zawodników powieszono lustra, dzięki którym widownia widzi co dzieje się na blacie, podczas szykowania potrawy.

Konkursy spożywcze to atrakcje targów Polagra. fot. F.P. Bryska / wpoznaniu.pl

Drugą rywalizacją w trakcie targów jest finał Master Baker – czyli ogólnopolskich zmagań mistrzów piekarstwa. Po eliminacjach, które odbywały się przed rozpoczęciem Polagry, pozostało dwunastu zawodników, którzy rywalizują w czterech kategoriach: profesjonaliści, koła gospodyń wiejskich, uczniowie oraz amatorzy. Ogłoszenie wyników nastąpi jutro o godzinie 13.00.

Oprócz zmagań konkursowych organizatorzy przygotowali warsztaty kulinarne, w których mogą wziąć udział goście targów. Polagra to okazja nie tylko, żeby podziwiać najlepszych, ale też uczyć się bezpośrednio od nich. Wydarzenie zakończy się jutro o godzinie 17.00. Więcej informacji na temat programu oraz biletów można znaleźć na stornie organizatora.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl