Zbuduj drewniany rower

W ostatnim czasie coraz bardziej widoczna jest moda na rowery z drewna. Drewno kojarzy się z ekologią, a wiele osób stara się mieć świadomy i pozytywny wpływ na środowisko. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego po raz kolejny organizują konkursu Zbuduj Rower z Drewna.

Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się na Wydziale Technologii Drewna UPP cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół wyższych oraz doktoranci. Choć organizatorzy zapowiadają, że w szczególnych przypadkach przewidziano możliwość uczestnictwa dla osób niespełniających powyższych wymagań.

Aby rower został dopuszczony do konkursu, posiadać musi co najmniej ramę z drewna lub materiałów drewnopochodnych, natomiast jego pozostałe elementy oraz osprzęt mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Pamiętać również należy, iż rower spełniać musi funkcję transportową.

Rowery do konkursu można zgłaszać do 20 lutego 2019 r. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć w wydarzeniu opublikowanym na portalu Facebook pod adresem https://www.facebook.pl/KNTDpoznan

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl