Zbierają dary dla dzieci z Charkowa. Ty też możesz pomóc

„Podzielmy się z nimi ciepłem” – piszą o najmłodszych z Ukrainy, pracownicy poznańskiego Centrum Kultury Zamek. Chodzi o świąteczną zbiórkę darów dla dzieci z Charkowa. Jednak do ogarniętego wojną kraju nie pojadą kolorowe zabawki tylko najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak ubrania czy latarki.

Nie chcą zabawek, tylko latarki

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, ale w tym roku dzieci z Ukrainy nie proszą Świętego Mikołaja o zabawki. Proszą o ciepło i światło, bo życie w ogarniętym wojną kraju zimą jest jeszcze trudniejsze. Właśnie dlatego Centrum Kultury Zamek w Poznaniu organizuje zbiórkę darów dla najmłodszych z Charkowa.

Może pomóc każdy

Zbiórka darów rozpoczyna się w środę (14 grudnia) i potrwa do 18 grudnia. W godzinach 10-20 Teatr Animacji wraz z Centrum Kultury Zamek będzie odbierał paczki w Holu Wielkim, na parterze.

Zbierają:
1. ZIMOWĄ ODZIEŻ DLA DZIECI od 3. miesiąca: nowe lub w dobrym stanie (wyprane, gotowe do założenia, ciepłe) kombinezony, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki (szczególnie ważne!), kominy, polary, rajstopy, skarpetki, spodnie, swetry, bluzy, buty oraz nową bieliznę termiczną,
2. ŚWIATŁO: czołówki (na USB) i powerbanki (by dzieci mogły bezpiecznie poruszać się w ciemności),
3. SŁODYCZE: fabrycznie zapakowane, z odpowiednim terminem ważności (by dzieci otrzymały choć odrobinę przyjemności).

Podziel się ciepłem

Zebrane dary trafią do Teatru Lalek w Charkowie do Mikołaja, który rozda je potrzebującym. Teatr współpracuje z organizacjami pomocowymi w obwodzie charkowskim, które pomagają potrzebującym dzieciom. Docierają tam, gdzie wsparcie naprawdę jest potrzebne. 

Podziel się ciepłem, to takie proste! – zapraszają do udziału w zbiórce, pracownicy CK Zamek w Poznaniu.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl