Zawsze pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy

Rafał Pietz z Obornik cierpi na rozsiany nowotwór. Rodzina go wspiera, zorganizowała zbiórkę pieniędzy na stronie zrzutka.pl. Potrzebne jest 30 tys. zł.

Trzy miesiące temu Rafał Pietz zaczął uskarżać się na ból pleców, był u lekarzy, fizjoterapeutów, jednak stale przepisywane leki nie pomagały w uśmierzeniu tego bólu, który się nasilał. Mężczyzna dostał skierowanie na kolejne masaże, przyjmował maści, leki, ale to nie pomogło.

hotel dla psów w Poznaniu

Kontynuował walkę z bólem, a jego żona, chcąc zrozumieć, z czego wynika ta dolegliwość, znalazła sugestie wskazujące na to, że to może być rak kości. Pietrz przeszedł badania w laboratorium, by sprawdzić markery rakowe. Poziom był znacznie podwyższony. Później doszło do konsultacji z lekarzem rodzinnym, skierowanie do szpitala na tomograf, kolonoskopię, gastroskopię.

Zdiagnozowano nowotwór z przerzutami: zajęte oba płuca, wątroba i kości. Rodzina podaje, że ból, który obecnie towarzyszy panu Rafałowi, nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jest tak duży, że mężczyzna ma problem, by wstać z łóżka czy podnieść szklankę z wodą.

KOSZTY LECZENIA

Rodzina nie poddaje się, ale ma świadomość kosztów leczenia w trybie pilnym. W tej chorobie ważna jest szybka diagnostyka. Rodzina chce, by leczenie pana Rafała szło w parze z szybką reakcją. Tłumaczy to tak: „Jest zlecenie-robimy badanie. Do kosztów dochodzą dojazdy, leki, maści, dodatkowe wizyty u specjalistów.” Bliscy pana Rafała proszą o pomoc, link do zbiórki: TUTAJ

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl