Zawodnik Warty Poznań bez nogi, strzelił gola przewrotką. Nominacja do Nagrody Puskasa

To pierwszy w historii przypadek, kiedy o Nagrodę Puskasa, przyznawaną za najpiękniejszą bramkę roku, powalczy przedstawiciel świata amp futbolu. Marcin Oleksy, zawodnik Warty Poznań, który nogę stracił w wypadku, strzelił gola przewrotką.

PIĘKNY GOL

FIFA ogłosiła nominowanych do nagrody FIFA Puskas Award na najpiękniejszą bramkę w 2022 roku. Wśród jedenastu piłkarzy znalazł się między innymi zawodnik drużyny Warty Poznań w amp futbolu, Marcin Oleksy. 35-latek pięknego gola zdobył w starciu ze Stalą Rzeszów, które Zieloni wygrali 4:0. Wykazał się on refleksem i sprawnością. Po dośrodkowaniu z prawej strony powietrza fantastycznie złożył się do strzału i zdobył gola przewrotką.

NIE PODDAŁ SIĘ

Oleksy stracił nogę w wypadku podczas robót drogowych w okolicy Zielonej Góry. Był wtedy utalentowanym bramkarzem lokalnej drużyny. Mimo tragedii, która mu się przytrafiła, znalazł się w gronie najlepszych. O nagrodę najpiękniejszej bramki roku powalczy między innymi z Kylianem Mbappe, Richarlisonem czy Mario Balotellim.

PIERWSZY W HISTORII

Oleksy jest drugim Polakiem w historii, który został nominowany w tym plebiscycie. Wcześniej taki zaszczyt przypadł Robertowi Lewandowskiemu. Co ciekawe, to również pierwszy przypadek w dziejach, kiedy o Nagrodę Puskasa powalczy zawodnik ze świata amp futbolu. Zwycięzców poznamy 27 lutego podczas Gali FIFA The Best w Zurychu. Na bramkę Oleksego można głosować TUTAJ.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl