Zawodnicy Warty Poznań powołani do reprezentacji w amp futbolu

3 piłkarzy drużyny Warty Poznań w amp futbolu pojedzie na zgrupowanie kadry w Warszawie. Powołał ich nowy szkoleniowiec. To 38-letni Ukrainiec Dmytro Kameko. Dla dwóch powołanych piłkarzy Zielonych będzie to debiut w reprezentacji.

3 REPREZENTANTÓW

Marcin Oleksy oraz debiutanci kadrze Hubert Mularczyk, a także Mateusz Warakomski pojadą na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski w amp futbolu. Znaleźli się w grupie 21 powołanych piłkarzy. Wszyscy trzej na co dzień reprezentują barwy Warty Poznań. W dniach 9-11 grudnia będą mieli okazję pracować z nowym selekcjonerem.

NOWY STYL GRY?

Poprzedni szkoleniowiec Marek Dragosz prowadził zespół od ponad dekady, bo od 2011 roku. Po mistrzostwach świata, które rozgrywały się w październiku, pożegnał się jednak z reprezentacją. Posadę 50-latka przejął 12 lat młodszy Ukrainiec, Dmytro Kameko. To właśnie on powołał zawodników Zielonych na zgrupowanie w Warszawie.

CELE NA TURNIEJACH

Marcin Oleksy ma już za sobą występy na mistrzostwach świata. W tym roku Polska kadra awansowała do 1/8 pucharu, gdzie jednak przegrała z Brazylią 1:2. Ostatecznie cztery zwycięstwa i trzy porażki pozwoliły na zajęcie tylko 13. miejsca. Piłkarze i kibice nie byli jednak zadowoleni z tego wyniku. Na kolejnym turnieju ich ambicje sięgać będą dużo wyżej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl