To wołanie o pomoc. Rusza kampania społeczna miasta

Miasto rozpoczyna największą od lat kampanię społeczną dotyczącą pieczy zastępczej, podczas której planowane są spotkania z ekspertami. Filmy promujące rodzinę zastępczą, będzie można zobaczyć m.in. w miejskich kinach, autobusach i tramwajach, a także w szkołach.

Kampania społeczna

Kampania społeczna dotycząca pieczy zastępczej, to specjalnie przygotowana strona internetowa w języku polskim i ukraińskim. To także spoty oraz spotkania z ekspertami. Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez UNICEF. 

W spotach, które promują pieczę zastępczą, wystąpiły dzieci z Polski i Ukrainy. Są wśród nich Jarek i Tamara, którzy czekają na rodziny zastępcze. Bohaterami filmów są także Maja, Zuza i Wojtek – którzy mają kochających rodziców, ale chcieli włączyć się do akcji. Jest również pani Stefania – seniorka, dla której rola babci na planie filmowym była wzruszającym doświadczeniem.

Krótkie filmy będą emitowane przed seansami w poznańskich kinach Muza i Pałacowym. Spoty pojawią się także autobusach, tramwajach oraz w telewizji WTK. Będą także wyświetlana na ekranach we wszystkich poznańskich szkołach oraz w mediach społecznościowych.

– Wiele osób nie rozróżnia rodzin adopcyjnych od rodzin zastępczych. Będziemy chcieli pokazać zainteresowanym te różnice, przedstawić zasady działania rodzin zastępczych i przede wszystkim zachęcić do przyjęcia do swojego domu dzieci, które czekają na to, by ktoś je pokochał – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Spotkania z ekspertami

W każdy weekend września, a także w pierwszej połowie października na poznaniaków i poznanianki czekać będą zespoły eksperckie. Są to osóby, które na co dzień zajmują się tematem pieczy zastępczej. Odpowiedzą one na wszystkie pytania, które łączą się z zadaniami, wyzwaniami i obowiązkami rodziców zastępczych.

Eksperci będą dostępni m.in. 2 września w parku Wilsona na Miejskich Dożynkach. Pojawią się także na Kongresie Kobiet na teranie MTP oraz 3 września w Starym Zoo – na Targu Dobra. Dokładna lista miejsc i terminów oraz szereg informacji dla zainteresowanych pomocą dzieciom znajduje się na stronie poznan.pl/zastepczyrodzic.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl