Lek przeciwbólowy wycofany. Są też problemy z innymi lekami

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu produkt leczniczy o nazwie Vendal retard 30 mg, tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu, opakowanie 30 tabletek.

Problem z lekiem

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu Vendal retard 30 mg, numer serii: 0F225A data ważności: 30.06.2025.

Inne także kłopotliwe

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał także informację o kolejnym problemie z lekiem, tj o wstrzymaniu obrotu wszystkimi dawkami produktu leczniczego przeciwpsychotycznego. Zawiera on olanzapinę i nie będzie dostępny do końca września 2023 r. Najbliższe dostawy będą na koniec września / początek października. Jeszcze przez ponad miesiąc utrzyma się sytuacja związana z jego utrudnionym dostępem.

Z uwagi na wstrzymanie w obrocie, w dalszym ciągu utrzymuje się utrudniona dostępność produktów zawierających fluwoksaminę. Leki trafią znów do aptek pod koniec listopada br.

Problem z lekiem – w  ostatnim czasie utrzymywała się utrudniona dostępność produktów pobudzających ośrodkowy układ nerwowy. Szczególnie tych, króte zawierają metylofenidat w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu w dawkach 5mg, 10mg oraz 20mg. Podmiot odpowiedzialny przekazał, że dostawy tych produktów pojawią się w kolejnym tygodniu.

Czytaj także: Jarosław Kaczyński ogłosił jedynkę PiS w Poznaniu

Źródło: GIF

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl