Zarzuty dla mężczyzny, który zabijał karpie przy pomocy gilotyny

Do 5 lat więzienia grozi 59-letniemu sprzedawcy, który na targowisku w Krotoszynie zabijał karpie na oczach klientów przy pomocy gilotyny. Usłyszał on zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Sprawę nagłośnili zszokowani świadkowie, którzy nagrali film pokazujący, w jaki sposób sprzedawca obchodzi się z żywymi rybami. Sprawę zgłosili do prokuratury.

Policjanci namierzyli mężczyznę pod dwóch dniach. Znaleźli go na targowisku, gdzie sprzedawał karpie i znów zabijał ryby przy pomocy gilotyny. 59-letniemu sprzedawcy stróże prawa postawili zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

hotel dla psów w Poznaniu

Zatrzymany przyznał się do winy, wyraził skruchę. Jak mówią policjanci, nie był świadomy, że uśmiercając ryby w taki sposób łamie prawo. Za to, co zrobił, grozi mu do 5 lat więzienia.

W Polsce nie ma zakazu zabijania karpi w sklepie czy w innych miejscach, gdzie handluje się rybami, ale są przepisy regulujące, jak można to robić. Ubój zwierząt kręgowych może nastąpić tylko po ich ogłuszeniu.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl