Zapobiegli „ustawce”. Policjanci z Poznania pomogli uniknąć incydentu w Hamburgu

Poznańscy policjanci przekazali funkcjonariuszom z Niemiec informacje, dzięki którym nie doszło do „ustawki” przed rozgrywanym 16 czerwca w Hamburgu meczem Polska-Holandia.

W całej Polsce komendy wojewódzkie monitorują sprawy związane z działalnością pseudokibiców w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pomogli niemieckim funkcjonariuszom dobrze przygotować się na przyjazd grupy z Polski. Dowiedzieli się bowiem, że kilkudziesięciu pseudokibiców z polski planuje spotkać się na tzw. „ustawce” z kibicami z Holandii.

Pseudokibice zatrzymani

Wszystkie informacje na bieżąco przekazywali policjantom z Niemiec. W Hamburgu funkcjonariusze czekali na grupy, by uniemożliwić im starcie. W ramach działań prewencyjnych zatrzymali pseudokibiców, a następnie wydalili ich z Hamburga. Dzięki temu do incydentu nie doszło.

Za wzorową współpracę, wymianę informacji i pomoc Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk otrzymał od Policji z Hamburga specjalne podziękowanie.

Czytaj też: Gorący maj na Ławicy. Latamy na potęgę

Marta Maj
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl