Materiał partnera

Zanzibar prosto z Poznania. Ceny niższe niż można zakładać

Dziś są tam 33 stopnie. Położenie Zanzibaru, który jest obmywany ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, uczyniło ten archipelag dogodną bazą wypadową dla kupców podróżujących między Afryką, Arabią i Indiami. Te trzy kultury ukształtowały historię, tradycje, kuchnię i język Zanzibaru. Ze względu na potrzebę komunikowania się handlarzy z rdzennymi mieszkańcami, pojawił się nowy język, który łączył arabski, perski, angielski i suahili. Zanzibar to nie tylko piękne plaże i pogoda, ale też kultura z którą warto się spotkać.

Zanzibar to jeden z głównych archipelagów Tanzanii, a nazwa Tanzania pochodzi od połączenia nazw Tanganika i Zanzibar. Zerknijmy teraz na to, co może być szczególnie interesujące w czasie naszych wakacji w tym miejscu, na 3 najciekawsze plaże (choć jest ich oczywiście znacznie więcej.

Plaża Kendwa

(północny zachód, 56 km od Stone Town)

Jedna z najpopularniejszych plaż na Zanzibarze z wieloma luksusowymi hotelami. W przeciwieństwie do większości innych obszarów Zanzibaru, plaża Kendwa nie jest narażona na wpływ pływów. Jest to zatem idealne miejsce, jeśli chcesz pływać przez cały dzień, bez konieczności pokonywania długich dystansów, aby dotrzeć do oceanu. Ponieważ jednak ocean jest tak spokojny, nie nadaje się do uprawiania kitesurfingu ani innych podobnych sportów. Kendwa jest nieco bardziej zrelaksowana niż Nungwi, z wieloma centrami nurkowymi i imprezami w weekendy i wokół pełni księżyca.

Plaża Nungwi

(Północ, 59 km od Stone Town)

Główna część plaży Nungwi jest dość tętniąca życiem, z wieloma hotelami i barami, a lokalny obszar rybacki jest koniecznością do odwiedzenia. Znajduje się tutaj Akwarium Mnarani, w którym znajduje się wiele uratowanych żółwi. Dalszy północny obszar Nungwi skrywa dziewiczą, pustą plażę, na której prawie nikogo nie widać.

Plaża Pongwe

(północny wschód, 36 km od Stone Town)

Idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć w spokojnej okolicy. Można tu także wziąć udział w niektórych z oferowanych zajęć, takich jak snorkeling i nurkowanie.

Nurkowanie

Zanzibar oferuje także niesamowite podwodne safari z zapierającymi dech w piersiach widokami na niekończące się rafy koralowe.

Najbardziej znane obszary na północy wyspy to Mnemba Atoll i Tumbatu. Nurkowanie na wyspie to jedna z pierwszych rzeczy, które należy umieścić na swojej liście rzeczy do zrobienia, ponieważ Zanzibar to prawdziwy raj dla nurków z turkusową wodą, białymi plażami i jedną z największych raf koralowych na świecie. Dzięki widoczności do 35 metrów z pewnością pokochasz spektakularne rafy Zanzibaru, które są pełne kolorów i fascynującej fauny. Odkryjesz tropikalne ryby rafowe, płaszczki błękitne, mureny, ośmiornice, żółwie, rekiny rafowe białopłetwe, delfiny i wiele więcej!

Z Poznania

Na Zanzibar lecieć możemy prosto z Poznania i to nie tylko w okresie zimowym. Zainteresowanie poznaniaków tym kierunkiem jest tak duże, że pierwszy raz w historii Ławicy loty odbywać będą się także latem. Od 5 czerwca w każdy poniedziałek startować będą samoloty na Zanzibar aż do października.

Loty odbywać się będą samlotem Boeing B737-800 linii lotniczych Enter Air, które posiadają w Poznaniu swoja bazę operacyjną.

I choć Zanzibar jest kierunkiem niezwykle dalekim i kojarzy się ze sporymi kosztami, to w ciągu kilku minut udało nam się znaleźć ofertę wakacji na Zanzibarze w wysokim sezonie za nieco ponad 5 tysięcy złotych. Przykładowa (choć jest ich dużo więcej) oferta znajduje się TUTAJ

Redakcja
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl