Zanieczyszczali, dostali mandaty. Eko Patrol nie odpuszcza

Strażnicy miejscy z Eko Patrolu ustalili z jakiej nieruchomość wypływały ścieki które ponad tydzień temu zanieczyściły strumień wodny Krzyżanka. Posypały się mandaty, będzie ponowna kontrola.

W ubiegłym tygodniu strażnicy z Eko Patrolu ujawnili, że ktoś ściekami zanieczyścił strumień wodny Krzyżanka. Badania przeprowadzone przez strażaków potwierdziły, że przyczyną zanieczyszczenia są fekalia a do strumienia dostały się z kolektora burzowego.

Niczym po nitce do kłębka, strażnicy ustalili kto zatruł Krzyżankę. Najpierw zapoznali się z układem kanalizacji burzowej Aquanetu, a następnie na podstawie informacji z Geopozu ustali te nieruchomości, na terenie których zamontowane są bezodpływowe szamba.  Okazało się, że kontrolę należy przeprowadzić na terenie tylko kilkunastu budynków które są niedaleko kolektora burzowego. Upór i dociekliwość strażników Eko Patrolu opłaciły się. W trakcie wizji lokalnej na jednej z nieruchomości okazało się, że znajdujące się tam szambo jest przepełnione i nadmiar fekaliów wycieka na jezdni do studzienki a dalej kolektorem burzowym do Krzyżanki. Szczegółowa kontrola wykazała kilka różnych uchybień, za które właściciel został ukarany mandatami. Strażnicy Eko Patrolu zapowiedzieli już ponowną wizytę.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl