To może być wakacyjny bum z Poznania. Polacy chcą wypoczywać w Grecji

Między 750 a 860 tysięcy Polaków odwiedziło Grecję w 2017 roku wynik z wyliczeń greckich organizacji turystycznych. Ten wynik w bieżącym sezonie może zostać pobity – takie są zapowiedzi greckiej minister turystyki i na to wskazuje wciąż rosnąca sprzedaż wyjazdów z Polski do Grecji. Co ciekawe duża część turystów na wakacje wyleci z Poznania i z poznańskim biurem turystycznym. 

Grecki resort turystyki zapowiada, że liczba turystów przyjeżdżających do Grecji może wzrosnąć o 1,5 miliona. – Wtedy przekroczylibyśmy 30 milionów osób odwiedzających Grecję w ciągu roku – wylicza Elena Kountoura, minister turystyki Grecji – Między marcem a listopadem mieliśmy nawet 90 procent wypełnienia w hotelach i innych obiektach. Najświeższe wyniki rezerwacji wskazują, że w 2018 będzie jeszcze lepiej. Spodziewamy się m.in. o 5 procent większej liczby lotów.

Najwięcej Polaków dociera do Grecji drogą lotniczą i to bardzo często właśnie z poznańskiego lotniska. Pierwsze samoloty z turystami wyleciały na Rodos 20 kwietnia, dzień później na Kos. Na wakacje do kraju Zeusa turyści polecieli z poznańskim biurem podróży. Obecnie wypoczywa tam blisko 400 osób. Kolejne loty już w środę – na Kretę oraz Cypr.

Jak mówi Wojciech Skoczyński, prezes poznańskiego biura podróży Grecos – zakładamy w tym roku przekroczenie 200 tysięcy osób na wielkich greckich wakacjach w jednym sezonie. Polacy wybierają Grecję, my znamy ten kraj jak nikt inny, dlatego pokazujemy greckie wyspy i kontynent coraz większej grupie rodaków.

Jeśli ktoś chce zorganizować sobie wakacje samu w Grecji to dwa razy w tygodniu z poznańskiego lotniska startują samoloty do Aten i na grecką wyspę Korfu.

 

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl