Zakończyły się roboty mostowe na PST

Na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską zakończone zostały roboty mostowe. Obecnie trwa układanie szyn na torze prowadzącym w kierunku centrum.

Estakada Bogdanki oraz wiadukt nad ul. Poznańską zyskały już nową izolację. Na odcinku między Roosevelta a przystankiem Słowiańska w znacznej części przeprowadzono już roboty torowe – w kierunku Piątkowa wyraźnie widoczne jest już nowe torowisko, trwa jego układanie w kierunku centrum. Wyremontowany zostanie też rozjazd znajdujący się przy ul. Roosevelta.

– Prace prowadzone na trasie PST idą zgodnie z harmonogramem i codziennie widać ich postęp. Zdajemy sobie sprawę, jak jest ona ważna dla mieszkańców północnej części miasta, dlatego najpóźniej w styczniu przywrócony zostanie ruch dla pasażerów między Teatralką a ul. Słowiańską. Reszta trasy w stronę os. Sobieskiego gotowa będzie na przełomie maja i czerwca przyszłego roku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Najpóźniej w styczniu 2023 roku prace na tym fragmencie PST zostaną zakończone i będzie można uruchomić połączenia tramwajowe pomiędzy mostem Teatralnym a Słowiańską.

Coraz bardziej zaawansowane są także prace na prawie 4-kilometrowym odcinku „pestki” od przystanku Słowiańska do Szymanowskiego. W rejonie przystanku Słowiańska zabudowano ścianki oporowe na dwóch peronach. Trwa również układanie nawierzchni torowej. Przed każdym przystankiem na długości ok. 40 metrów zamiast podsypkowej podbudowy torowiska szyny zostaną zamontowane na prefabrykowanych płytach. Umożliwi to  w przyszłości – w sytuacjach nadzwyczajnych lub awaryjnych – montaż rozjazdu nakładkowego. Dzięki nakładce będzie można uruchomić komunikację z centrum do przystanku Słowiańska w momencie kiedy wciąż będą się toczyły prace na części trasy PST do Szymanowskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl