Pyrkon nawiązał współpracę z poznańskim teatrem. Wydarzenia odbędą się nie tylko w czerwcu

Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz festiwal fantastyki Pyrkon łączą siły i zawiązują współpracę. Podczas przyszłorocznej edycji spotkania na targach uczestników czekają dodatkowe atrakcje, jednak dzięki kooperacji fani fantastyki mogą liczyć na dodatkowe wydarzenia również w ciągu roku.

WIĘCEJ FANTASTYKI W POZNANIU

To nie pierwszy raz kiedy Pyrkon współpracuje z poznańskim teatrem. Podczas targów fantastyki w 2019 roku goście wydarzenia mogli wysłuchać koncertu piosenek z spektaklu „Rodzina Addamsów”, tym razem wspólne działania będą nie tylko długofalowe ale również częstsze. Poszczególne elementy współpracy organizatorzy targów i pracownicy teatru będą zdradzać stopniowo, wiadomo jednak, że Pyrkon, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku będzie tylko finałem. Pierwsze wydarzenie skierowane do miłośników fantastyki i musicalu odbędzie się już w grudniu tego roku.

WIĘCEJ ATRAKCJI NA PYRKONIE

Ludzie z Teatru Muzycznego oraz Pyrkonu poprowadzą wspólną transmisję na żywo, która będzie skierowana do fanów cosplay’u. W trakcie spotkania specjaliści będą rozmawiać o tworzeniu kostiumów. Przebieranie się za postaci znane z filmów, gier i książek to jeden z najbardziej barwnych elementów targów fantastyki a coroczne pokazy przyciągają rzesze entuzjastów tego hobby.

Chociaż nie znamy wszystkich planów na współpracę teatru oraz Pyrkonu, to organizatorzy uchylają rąbek tajemnicy. Wiadomo, że na przyszłorocznej edycji targów uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach scenograficznych, które poprowadzą specjaliści z teatru. Zespół artystów przygotuje też koncert piosenek ze spektaklu, który już wkrótce ma być wystawiony na deskach teatru.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl