Zabrakło darmowych biletów dla seniorów. “Zapotrzebowanie jest ogromne”

Darmowe wejściówki na wydarzenia kulturalne cieszą się wśród poznańskich seniorów dużą popularnością. Bilety rozchodzą się w kilka minut i nie każdy ma szansę się na nie załapać. Miasto planuje kolejne wydarzenia.

OGROMNE ZAINTERESOWANIE

Prezydent Poznania regularnie zaprasza poznańskich seniorów i seniorki na darmowe wydarzenia kulturalne. Tym razem wszyscy poznańscy posiadacze Karty Seniora mogli ubiegać się o wejściówki na spektakl “Cudzoziemka”. Jak się okazało, zainteresowanie jest ogromne, a niektórzy seniorzy nie mieli szansy zarezerwowania biletów.

Dzwoniliśmy z mężem, ale infolinia gdzie można było składać zamówienia wciąż była zajęta. Po 3 minutach w końcu się dodzwoniliśmy. ale powiedziano nam, że wejściówki już się skończyły. To wręcz niewiarygodne, że przez 3 minuty rozdano 170 wejściówek – mówi pani Maria, która skontaktowała się naszą redakcją.

WYSTARCZYŁO KILKA MINUT

W puli znajdowało się 170 wejściówek. Każdy, kto chciał je otrzymać, musiał skontaktować się z infolinią Centrum Inicjatyw Senioralnych, podać numer Karty Seniora oraz swoje imię i pierwszą literę nazwiska. Każdy mógł zarezerwować 2 bilety. Jak przekazał nam prezes CIS, wszystkie wejściówki z puli zostały rozdane w mniej niż 10 minut.

Bilety rozeszły się bardzo szybko, bo nawet w mniej niż 10 minut. Takie było spore zapotrzebowanie i okazuje się, że potrzeba na takie wydarzenia jest przeogromna. – przekazał Wojciech Bauer – dyrektor CIS.

KOLEJNE WYDARZENIA

Jak się dowiedzieliśmy, w przeszłości bilety na inne wydarzenia kulturalnie rozchodziły się równie szybko. Spektakle teatralne ciszą się jednak największym zainteresowaniem, a przy okazji odbywają się w mniejszej sali, niż na przykład koncerty. Jak relacjonuje Wojciech Bauer, w tym roku również planowane są podobne akcje. Szczegółów jednak jeszcze nie znamy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl