Wielkopolska

Zabójstwo. Nie żyje 40-latek. Cztery osoby zatrzymane

W Kaliszu doszło do zabójstwa. Policja na początku zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 28, 33 i 34 lat. Później zatrzymano też 31-letniego mężczyznę. Trwają czynności wyjaśniające.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 marca wieczorem. W Kaliszu na ścieżce pieszo-rowerowej u zbiegu ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Armii Krajowej na os. Dobrzec znaleziono zwłoki 40-letniego mężczyzny. Miał rany kłute klatki piersiowej.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że między dwoma mężczyznami doszło do awantury, podczas której jeden z nich doznał obrażeń w postaci rany kłutej klatki piersiowej. Niestety pomimo podjętej resuscytacji, 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając ślady i przesłuchując świadków informuje portal Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na miejscu obecny był prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. Po kilku godzinach od znalezienia zwłok zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 34, 33 i 28 lat. Wszyscy pochodzą z Kalisza. Policja prowadzi dalsze czynności związane z tą sprawą.

– W związku z ujawnieniem zwłok 40-letniego mężczyzny w rejonie ścieżki pieszo-rowerowej na terenie Kalisza, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wykonywane są czynności zmierzające do weryfikacji stanu faktycznego. W ramach tych czynności dowodowych przesłuchano świadków, zabezpieczono materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie trzech mężczyzn, mieszkańców Kalisza w wieku 34, 33 i 28 lat – informuje portal Kalisz24 INFO Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Z udziałem tych osób aktualnie wykonywane są czynności procesowe.

Aktualizacja: Jak informuje PAP z najnowszych ustaleń śledczych wynika, że na osiedlu przebywało łącznie nie czterech, a pięciu mężczyzn w wieku 40 (ofiara), 34, 33, 31 i 28 lat.

Ze względu na dobro sprawy, policja nie udziela więcej informacji.

Czytaj też: Małżeństwo nie dbało o 156-letni krzyż na swoim polu. Grozi im grzywna 20 tys. zł.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl