Zabójca 5-letniego Maurycego trafi to szpitala psychiatrycznego

18 października zeszłego roku Zbysław C. zabił 5-letniego Maurycego. Do zdarzenia doszło na poznańskim Łazarzu. Decyzją sądu mężczyzna trafi do szpitala psychiatrycznego. Wyrok nie jest prawomocny.

Jest decyzja w sprawie zabójstwa małego Maurycego. Mężczyzna, który w 2023 roku zabił chłopca, został uznany za niepoczytalnego. Decyzją Sądu Okręgowego w Poznaniu trafi do szpitala psychiatrycznego, gdzie będzie leczony.

fot. Łukasz Gdak

– Sąd umorzył postępowanie przeciwko podejrzanemu i zastosował środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Sąd orzekając o umieszczenie sprawcy w zakładzie psychiatrycznym nie określa nigdy terminu, a jedynie biegli psychiatrzy informują sąd, w regularnych odstępach czasu o tym, czy jest potrzeba dalszego zastosowania środka zabezpieczającego. Jeśli nastąpi poprawia stanu zdrowia podejrzanego i biegli uznają, że jego dalszy pobyt w szpitalu nie jest konieczny wówczas poinformują o tym sąd. Trudno powiedzieć czy pobyt w szpitalu będzie dożywotni czy w danym okresie – mówi Aleksander Brzozowski rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Czytaj także: Wybuch instalacji LPG w samochodzie na Starołęce. Dwie osoby poszkodowane | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl