Wielkopolska

Zabił psa na pasach i uciekł. Pomóż policji znaleźć przestępcę

Rozpędzony samochód pędził po ulicach Kalisza. Kierowca nie zatrzymał się na pasach i z dużą prędkością potrącił psa. Przestępca nie czekając ani chwili uciekł z miejsca zdarzenia. Pomóż policji złapać pirata drogowego.

Ul. Babina w Kaliszu

Jeden z mieszkańców Kalisza wybrał się na spacer ze swoim pieskiem rasy sznaucer miniaturka. Zwierzę prowadzone na smyczy, grzecznie szło przy nodze właściciela. Gdy mężczyzna wszedł na pasy na ul. Babina, w ostatniej chwili zauważył rozpędzony samochód jadący prosto na niego. Szaleniec nie zatrzymał się przy przejściu dla pieszych. Pieszy zdołał w ostatniej chwili zatrzymać się, jednak jego pupil szedł przed nim. Samochód z dużą prędkością potrącił małego pieska.

Przestraszony właściciel natychmiast próbował udzielić pomocy swojemu zwierzakowi, niestety urazy były zbyt poważne i piesek zginął na miejscu. Kierowca samochodu, niewzruszony, pędził dalej i nie zatrzymał się, aby pomóc. Mężczyzna zdołał tylko zauważyć, że samochód miał nietypowy, jasnozielony lub żółty kolor.

Policja poszukuje sprawcy

Pieszy zgłosił sprawę na policję, która teraz intensywnie poszukuje pirata drogowego. Sprawca nadal przebywa na wolności. Swoją niebezpieczną jazdą może zagrażać innym mieszkańcom Kalisza, lub okolicznych miejscowości. Dlatego trzeba go jak najszybciej zatrzymać.

– Prosimy o pomoc osoby, które były naocznymi świadkami przedmiotowego zdarzenia, bądź też przejeżdżały w pobliżu pojazdem wyposażonym w wideorejestrator, który mógł nagrać numery rejestracyjne pojazdu sprawcy zdarzenia – apelują policjanci z Kalisza.

Wszelkie istotne informacje o tej sprawie można zgłaszać asp. Katarzynie Walczak pod numerami telefonów 47 77 514 75 lub 47 77 51 460 (Sekretariat Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej). Informacje można również przesyłać na adres e-mail: rzecznik.kalisz@po.policja.gov.pl.

Czytaj także: Setki policjantów na ulicach Poznania. Co się dzieje?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl