Setki policjantów na ulicach Poznania. Co się dzieje?

Do Poznania zjechały się odziały policji z całej Polski. Mieszkańcy zaciekawieni obserwują nietypowe działania prowadzone przez funkcjonariuszy.

Policja Poznań

We wtorek, 11 czerwca, w Poznaniu rozpoczął się finał XXXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Przez cztery dni 36 zawodników (w tym 34 najlepszych policjantów „drogówki” oraz 2 żołnierzy ŻW) rywalizuje w różnych konkurencjach, które odbywają się w mieście.

– Wydarzenie jest na tyle nietypowe i spektakularne, ponieważ odbywa się w miejscu publicznym. Każdy może przyjść i zobaczyć zmagania funkcjonariuszy – podkreślił Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

fot. Łukasz Gdak

Policyjny konkurs

Podczas konkursu funkcjonariusze będą musieli zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, obejmującymi testy znajomości przepisów, strzelanie z broni służbowej, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazdę sprawnościową motocyklem i samochodem, a także sprawdzian wiedzy i umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

Całość będzie oceniana przez specjalną komisję, składającą się z policjantów, którzy przybyli na to wydarzenie z różnych miejsc Polski. Ich zadaniem będzie ocena ogólnego zachowania policjantów. Funkcjonariusze będą musieli wykazać się otwartością umysłu oraz czujnością, przewidując każdą sytuację, jednocześnie działając precyzyjnie i skutecznie.

fot. Łukasz Gdak

Precyzyjnie na motorze

We wtorek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się jeden z konkursów. Funkcjonariusze musieli precyzyjnie manewrować motorami na niewielkim obszarze, tak aby dotrzeć do celu jak najszybciej, zachowując przy tym maksymalne bezpieczeństwo. Widowisko zebrało sporą widownie.

Oficjalne zakończenie konkursu zaplanowano na piątek, 14 czerwca o godzinie 12.00 na Placu Wolności. Wyróżnieni uczestnicy konkursu w kategorii indywidualnej otrzymają honorowe odznaczenia – złotą, srebrną i brązową odznakę „Zwycięzca konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”, które zostaną wręczone przez samego Komendanta Głównego Policji. Oprócz tego, laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, a także cenne nagrody rzeczowe od Partnerów konkursu.

Czytaj także: Czy kaczki lubią tramwaje? Zamieszkały przy zajezdni Głogowska

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl