Wielkopolska

Zaatakowali maczetą mężczyznę. Tylko po to, aby go okraść

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego złapali dwóch mężczyzn za włamanie do domu, podczas którego zaatakowali właściciela maczetą. Podejrzani zranili mężczyznę, okradli i uciekli. Teraz grozi im do 20 lat za kratami.

Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z okolicznych domów. Sprawcy zaatakowali właściciela maczetą, zadając mu rany. Oprócz tego okradli mieszkanie, zabierając pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty.

Funkcjonariusze po przesłuchaniu poszkodowanego mężczyzny od razu zaczęli działać. Już następnego dnia udało im się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat.

Broń, którą został zaatakowany właściciel okradzionego mieszkania/ fot. Wielkopolska Policja

– W wyniku wszystkich czynności policjanci zabezpieczyli maczety, siekierę oraz ubrania należące do mężczyzn. Dodatkowo, w mieszkaniu 24-latka policjanci znaleźli narkotyki – poinformowała Małgorzata Michaś z Wielkopolskiej Policji.

Podejrzani usłyszeli prokuratorkie zarzuty. Na wniosek prokuratury najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Później grozi im nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Wielki pożar na ogródkach działkowych w Poznaniu. Ucierpiała jedna osoba [VIDEO]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl