Za tydzień komunikacja miejska za darmo, ale nie dla każdego 

Europa obchodzi Tydzień Mobilności. By zachęcić mieszkańców do podroży komunikacją miejską Poznań tradycyjnie wprowadza Dzień Bez Auta, czyli darmowe przejazdy autobusami i tramwajami dla kierowców. Do akcji dołączył również samorząd wojewódzki.

W czwartek 22 września każdy właściciel zarejestrowanego samochodu może poruszać się po mieście za darmo, korzystając z komunikacji miejskiej. Aby móc skorzystać z przejazdów należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny wydany na swoje nazwisko. Akcja ma zachęcić kierowców by częściej korzystali z transportu publicznego.

Właściciele pojazdów będą mogli skorzystać nie tylko z komunikacji w Poznaniu. Samorząd wojewódzki również włączył się w tak zwany “dzień bez auta” i przygotował dla właścicieli pojazdów darmowe podróże pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO na terenie naszego regionu. Podróż kleją po Wielkopolsce podobnie jak w Poznaniu będzie możliwa po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Dla tych, którzy nie posiadają własnych czterech kółek, miasto postanowiło udostępnić rowery miejskie. Każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo wypożyczyć pojazd na jedną godzinę. Oferta dostępna jest dla wszystkich bez względu na to, czy przedtem korzystali z rowerów i czy posiadają bilet okresowy na karcie PEKA.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl