Wywiad

Za kulisami IMPACT’23. Po co Poznaniowi ta impreza?

W Poznaniu spotkali się menadżerowie GOOGLE, Mastercard, prezesi banków, Natalie Portman, Nassim Taleb, politycy, naukowcy i twórcy kultury. Co się działo za kulisami IMPACT’23? Czy wydarzenie to przekłada się jednak na samo funkcjonowanie Poznania? Pytamy prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasza Kobierskiego.

Za kulisami IMPACT’23

Jan JózefowskiImpact przeplata się z interesami miasta?

Tomasz Kobierski – Impact to na pewno jedno z pięciu największych wydarzeń gospodarczych innowacyjnej gospodarki w Europie, w związku z tym, wybór miasta Poznania na lokalizację tego wydarzenia czyni nas miastem europejskim, innowacyjnym, miastem otwartym na zmiany. To również wizyta wielu zagranicznych gości i topu polskiego biznesu.

JJ: A finansowo?

TK: Złotówka wydana na targach, to sześć złotych wydanych na mieście, to hotele, restauracje, taksówki, to firmy zabudowujące stoiska i ich pracownicy. Takie wydarzenia naprawdę dają impuls do rozwoju tych branż około targowych, a dla samych Targów, jest to doskonała okazja, żeby pokazać nowe tereny wystawiennicze, to jak się zmieniają. Ludzie to bardzo dobrze odbierają i potem decydują się na lokalizację swoich wydarzeń firmowych tutaj, na naszym terenie.

JJ: A samo pojawienie się Poznania w świadomości menadżerów z GOOGLE, czy Mastercard, którzy dziś tutaj przyjechali, może mieć wpływ na ich decyzję dotyczące lokalizacji nowych inwestycji?

TK: Tak, to prawda, jeżeli oni decydują się potem na lokalizację swoich nowych siedzib, swoich nowych biznesów na terytorium Polski to taki brand, jak Impakt pokazuje, że jeden z elementów działania biznesu, czyli platformy spotkań, już na pewno jest. Dzięki temu, że są w Poznaniu, dowiadują się, że jesteśmy miastem uniwersyteckim, że co roku wypuszczamy na rynek pracy naprawdę bardzo wyedukowane młode kadry i że warto w Poznaniu inwestować. Dzięki temu, że przyjeżdżają na Impact, mamy szanse opowiedzieć im o atutach Poznania.

Za kulisami Impact’23

Czytaj także: Impact ’23. Autor bestsellerów „New York Timesa” w Poznaniu mówił o braku równości

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl