Każde z nich ma ciepły kąt do spania i miskę z wodą. Brakuje im jednak najważniejszego. Nie mają swoich opiekunów, którzy z pewnością byli dla nich ich całym światem. W poznańskim schronisku na nowy dom czekają setki psów i kotów. Oprócz nich swoich nowych właścicieli wypatrują króliki i papugi.
Z pozoru nic im nie brakuje. Mają przecież gdzie spać i co jeść. Czasem nawet wybiorą się na dłuższy spacer lub któryś z wolontariuszy rzuci piłkę i znajdzie czas na zabawę. Jednak życie za kratami schroniska, bez stałego opiekuna bywa dla zwierząt ciężkie. W Schronisku dla Zwierząt w Poznaniu na nowe domy czeka 141 psów i 308 kotów oraz 7 królików i 3 papugi. Każde z tych zwierząt to indywidualna historia. Znalazły się tam z różnych przyczyn. Wszystkie chciałyby, żeby ktoś się nimi zaopiekował i je pokochał.
Adopcja pupila to nie jest łatwa decyzja. Zanim się ją podejmie warto zadać sobie kilka pytań m.in. czy jesteśmy świadomi kosztów utrzymania zwierzęcia, czy mamy z kim zostawić zwierzę na czas wyjazdów oraz czy domownicy są alergikami.
fot. Łukasz Gdak
Jak adoptować pupila?
Aby zaadoptować zwierzaka wystarczy spełnić pięć punktów. Pierwszym, który rozpoczyna drogę do adopcji zwierzęcia jest ankieta. Na tym etapie przyszli opiekunowie odpowiadają na kilka pytań. Ankietę można wypełnić osobiście w biurze schroniska lub przesłać ją na adres email – biuro@schronisko.com. Następnym krokiem jest rozmowa przedadopcyjna. Wówczas pracownik schroniska dzwoni i dopytuje o kwestie poruszone w ankiecie. Są to m.in. alergie, doświadczenia, kwestie mieszkaniowe. Kolejnym etapem jest wybór zwierzęcia. Jeśli jest to pies, to przyszli właściciele mają okazję aby przejść się z nim na spacer zapoznawczy. Jeśli zdecydują się na kota to również mają szansę aby z nim się zapoznać. Jeśli te trzy etapy się udały wówczas następuje podpisanie dokumentów. Kolejnym, najważniejszym krokiem jest odbiór zwierzaka. Zwierzęta w schronisku są zaczepione i zaczipowane. Dorosłe czworonogi są również wykastrowane. Wszystkie w ramach wyprawki dostają też książeczkę zdrowia.
fot. Łukasz Gdak
Czytaj także: Świat kosmosu na MTP | wpoznaniu.pl
źródło: (www.poznan.pl)