Z tych zajęć seniorzy będą mogli skorzystać za złotówkę

Od 5 stycznia 2024 r. ruszą zapisy na nowe cykliczne zajęcia dla seniorów „Seniorzy w akcji”. To dla osób 60+ do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz zadbania o swoje zdrowie. Na zajęcia mogą przyjść z wnukami.

Zajęcia będą prowadzone od lutego do grudnia 2024 roku. Za udział w nich pobierana będzie opłata w wysokości 1 zł od osoby za pojedyncze zajęcia.

– Wierzymy, że aktywność fizyczna i umysłowa to klucz do zdrowego życia, a w naszej ofercie stawiamy oprócz tego na zacieśnianie relacji między starszym i młodszym pokoleniem. Organizując zajęcia w różnych częściach Poznania, staramy się dotrzeć do możliwie szerokiej grupy mieszkanek i mieszkańców – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Na zajęcia seniorzy powinni zarezerwować sobie środowe przedpołudnia, a chętni do wspólnej zabawy z wnukami wtorkowe popołudnia. Harmonogram przedstawia się następująco:

Zajęcia „Przyjdź z wnukami”

  • Zajęcia plastyczne: każdy II wtorek miesiąca – 16:00 – Pływalnia Miejska Atlantis, os. Stefana Batorego 101.
  • Planszówki: każdy IV wtorek miesiąca – 16:00 – Rataje, Bowling, os. Piastowskie 106a.

Zajęcia „60+”

  • Szachy: każda I środa miesiąca – 11:00 – Golęcin, ul. Warmińska (budynek przy Stadionie Żużlowym).
  • Taniec: każda II środa miesiąca – 11:00 – Malta, ul. Wiankowa 3 (Budynek z wieżą sędziowską).
  • Gimnastyka i aerobik: każda III środa miesiąca – 11:00 – Pływalnia Miejska Chwiałka, Hala A, ul. Spychalskiego 34. Wejście jak na basen.
  • Brydż: każda IV środa miesiąca – 11:00 – Strzeszynek, Restauracja Oaza, ul. Koszalińska 15.

– Dzięki obecności profesjonalistów zajęcia szachowe, brydżowe, a nawet taneczne oprócz wymiaru towarzyskiego będą dawały naszym seniorom możliwość poprawienia swoich umiejętności w tych dziedzinach – zauważa Łukasz Miadziołko.

Zapisy

Zapisy na zajęcia się można od 5 stycznia 2024 r. wyłącznie przez infolinię Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44 wew. 4. W warsztatach brać mogą udział osoby, które ukończyły 60 rok życia oraz dzieci od 3 do 15 roku życia. Więcej informacji na temat zajęć oraz ich regulamin można znaleźć na stronie internetowej https://posir.poznan.pl/oferta/seniorzywakcji.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl