Z Poznania polecimy do Malagi. Ryanair ogłosił 6 nowych tras na wakacje

Wśród nowych ogłoszeń tras lotniczych na 2024 rok znalazła się Malaga. Na poznańskim lotnisku zbazowano też dodatkowy samolot, przeniesiony z Modlina. Oznacza to, że poza sześcioma nowymi kierunkami, zwiększy się też częstotliwość lotów na innych trasach.

We wtorek, 5 marca na lotnisku Ławica pojawił się Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira. Wraz z przedstawicielami swojej firmy, a także wiceprezesem zarządu lotniska Poznań-Ławica, Grzegorzem Bykowskim ogłosili plany na ten rok.

Rynair pochwalił się 38 połączeniami z i do Poznania, w tym sześcioma nowymi. W planach jest zwiększenie do 42 kierunków. Linia lotnicza oczekuje, że z jej usług w tym roku skorzysta 1,42 mln pasażerów.

– Byliśmy tutaj sześć miesięcy temu i obiecaliśmy, że wrócimy ze świetnymi wiadomościami. Otwieramy sześć nowych tras i bazujemy czwarty samolot Ryanaira tutaj w Poznaniu. Aktualnie oferujemy dwukrotnie więcej tras niż przed pandemią. Naszym celem jest kolejny rozwój w Polsce przez następne 10 lat. Mamy 42 samoloty w Polsce i mamy nadzieję, że osiągniemy 40 milionów pasażerów przez ten czas – powiedział Jason McGuinness.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Ryanair też ogłosił, że jednym z kluczowych czynników wpływających na niskie ceny lotów do Poznania jest ich strategia obniżania kosztów. – Dzięki temu możemy utrzymywać atrakcyjne ceny dla pasażerów. Koszty operacyjne są zazwyczaj stabilne, ale zmienne są opłaty lotniskowe. W przypadku Poznania, mamy konkurencyjne stawki opłat lotniskowych, co pozwala nam utrzymać niskie ceny biletów – tłumaczy przedstawiciel Ryanaira.

Dlaczego więc Poznań zyskuje kosztem Modlina? – To właśnie dzięki konkurencyjnym kosztom, jakie oferuje Poznań, możemy obniżyć ceny biletów. To sprawia, że lotnisko w Poznaniu staje się atrakcyjnym miejscem zarówno dla linii lotniczych, jak i dla pasażerów – dodaje McGuinness.

Podano też, że zbazowanie nowego samolotu to inwestycja o wartości 400 mln zł. Wzrost nowych pasażerów w Poznaniu oszacowano na ok. 20 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Nowe trasy z Poznania

Najważniejszą informacją było ogłoszenie nowych połączeń do i z poznańskiego lotniska. Z Poznań-Ławicy dolecimy od marca do Salonik (środy i niedziele). A od kwietnia do Pragi (poniedziałki i czwartki), Kopenhagi (wtorki i soboty) i Dubrownika (poniedziałki i czwartki). Poza tym ogłoszono, że z połową czerwca samoloty będą wylatywać na Sycylię do Palermo (poniedziałki i czwartki). Na lato po raz pierwszy ogłoszono też pojawienie się w rozkładzie Ryanaira – Malagi.

– Dodajemy do naszej oferty sześć nowych tras. Wisienką na torcie jest Malaga. Czwarte pod względem liczby pasażerów lotnisko w Hiszpanii. Malaga to świetne miejsce rekreacyjne, jak i biznesowe – powiedział Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu lotniska Poznań-Ławica.


Przedstawiciel lotniska przypomniał też lata pandemii, która znacząco dotknęła rynek lotniczy i turystyczny. – Widzimy potencjał nie tylko dla naszego lotniska, ale także dla miasta i całego regionu. Loty nie odbywają się tylko z Poznania, ale też do Poznania, a to bardzo ważne.

Kolejną istotną informacją jest fakt, że poza dodaniem sześciu nowych tras, zwiększono częstotliwość na istniejących trasach, jak m.in. Londyn, Barcelona, Mediolan, Cork.

Ryanair zapowiedział trasę do Malagi
fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj też: Wywiad z Alicją Wójcik-Gołębiowską, country managerką Ryanair dla regionu CEE & Baltics

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl