Z Poznania pociągiem do wielu atrakcyjnych miejsc. Również za granicę

Z poznańskiego Dworca Głównego od 9 czerwca można szybciej dojechać do głównych atrakcji kraju oraz niemieckich miast, gdzie odbywają mistrzostwa Europy.

Dworzec Główny Poznań

W niedzielę, 9 czerwca, ruszyła nowa linia wakacyjnych połączeń pociągów. Otwiera ona przed podróżnymi szerokie możliwości dotarcia do popularnych destynacji, obiecując wygodę i szybkość podróży.

– W sezonie wakacyjnym PKP Intercity będzie uruchamiać każdego dnia średnio 454 pociągi. Większa liczba połączeń pozwoli podróżnym komfortowo dotrzeć do popularnych kurortów wypoczynkowych nad morzem i w górach – poinformowało PKP Intercity.

Poznaniacy zyskają dostęp do 11 par pociągów do Trójmiasta, 9 do Szczecina, 5 do Świnoujścia, 6 do Kołobrzegu i 4 do Ustki. Dodatkowo, nowe trasy obejmują Szczecin – Zakopane, Bogumin/Bielsko-Biała – Kołobrzeg, Kraków/Wrocław – Ustka oraz Kraków – Kołobrzeg. Istnieje także możliwość podróży z Warszawy do Świnoujścia, z Katowic do Ustki oraz z Bydgoszczy do Zakopanego.

Nowe linie umożliwią także podróżowanie do niemieckich miast, takich jak Hamburg, Berlin i Dortmund. Są one szczególnie atrakcyjne dla kibiców, gdzie trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Czytaj także: Do Poznania przyjadą artyści z różnych zakątków świata. Ponad 100 bezpłatnych letnich wydarzeń w mieście

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl