Z Poznania na Cypr. Nowy kierunek lotów z Ławicy

Ryanair uruchamia nowy kierunek z poznańskiej Ławicy. Jego samolotami ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć do Pafos na Cyprze. Połączenie zostanie uruchomione w marcu przyszłego roku.

ŚRÓDZIEMNOMORSKA WYSPA

Samoloty z Poznania do Pafos będą odlatywać dwa razy w tygodniu. Pierwsi pasażerowie na Cypr polecą 29 marca przyszłego roku. Stolica Wielkopolski będzie kolejnym miastem, w którym Ryanair zorganizuje wyloty na śródziemnomorską wyspę. Dotychczas z Polski można było dostać się tam bezpośrednimi lotami z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Katowic. Lot na Cypr z Poznania trwa około 2,5 godziny a cena biletu zaczyna się już od 300 złotych w klasie ekonomicznej.

Z CZEGO SŁYNIE PAFOS?

Pafos to czwarte największe miasto na Cyprze, położone jest na brzegu tej śródziemnomorskiej wyspy. Mieszka w nim na stałe około 35 tysięcy ludzi. Dzięki, klimatowi, plażom i zabytkom archeologicznym, miejscowość stała się ważnym ośrodkiem turystycznym.

W Pafos miejsce dla siebie znajdą zarówno miłośnicy wypoczynku na plaży jak i ci, którzy wolą bardziej aktywne spędzanie czasu. Miasto od 1980 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, na której znalazło się dzięki dużej liczbie zabytków. Najbardziej znane są tak zwane Łaźnie Afrodyty, według mitów, bogini miłości miała narodzić się właśnie nad zachodnim brzegiem wyspy. Na obszarze dawnego miasta, które leży na wschód od dzisiejszych zabudowań odbywały się aż trzy polskie ekspedycje archeologiczne. Ostatnia rozpoczęła się w 2020 roku i trwa do dzisiaj.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl