Materiał partnera

Nowe połączenie lotnicze z Poznania do Dubrownika

Od 4 kwietnia samoloty irlandzkiego taniego przewoźnika znów latają na trasie Poznań – Dubrownik. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu.

Lotnisko Ławica w Poznaniu znów stało się „oknem wyjścia” dla tych którzy chcą odkryć uroki tego malowniczego miasta na wybrzeżu Adriatyku. Dubrownik, jest bowiem jednym z najbardziej fascynujących miast w Chorwacji, oferującym bogatą historię, piękne plaże i malownicze krajobrazy.

Będąc w Dubrowniku nie można nie być na Stary Mieście zwanym także Starówką. Jest to historyczne centrum Dubrownika, otoczone imponującymi murami obronnymi. Spacer po nich, to niezapomniana przygoda podczas której można podziwiać przepiękne widoki na miasto i okoliczne wyspy na Adriatyku.

W Dubrowniku warto zobaczyć także Fort Lovrijenac. Legenda głosi, że fort został zbudowany na początku XI wieku, w ciągu trzech miesięcy po tym, jak dubrowniczanie dowiedzieli się, że Republika Wenecka planuje na tym półwyspie budowę fortu szachującego Dubrownik. W rzeczywistości pierwsza wzmianka o forcie pochodzi z 1301 i dotyczy wyboru jego dowódcy.

Perła Adriatyku słynie także z pięknych plaż, takich jak Banje Beach czy Copacabana Beach.

W Perle Adriatyku warto odwiedzić również miejskie muzea takie jak Muzeum Miasta Dubrownika i Galeria Sztuki Modernistycznej, które prezentują bogatą historię i kulturę regionu

Połączenie z Poznania do Dubrownika, obsługiwane są przez linie lotnicze Ryanair. Wyloty odbywają się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki o godzinie 21:45 oraz w czwartki o godzinie 9:45.

Sam lot trwa zaledwie 2 godziny i 5 minut, dzięki czemu podróż do Dubrownika staje się szybka i wygodna. Na trasie latają nowoczesne Boeingi 737 Max.

Bilety na te połączenia można nabyć na oficjalnej stronie internetowej linii lotniczej Ryanair https://www.ryanair.com/pl/pl

czytaj także: Praga samolotem z Poznania za 140 zł

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl