Z Poznania do Konina znów pojedziemy pociągiem

Dziś na trasę Września – Konin wróciły pociągi regionalne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace na torach i peronach tego odcinka. Niestety dla podróżnych którzy jeżdżą koleją do Warszawy, nie mamy dobrych informacji. Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji linii Poznań – Warszawa. Będzie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Koninem a Kutnem. 

W Koninie zakończono budowę nowego peronu wyspowego. Ułożono nową nawierzchnię, zamontowano wiatę, nowoczesne oświetlenie, ławki i tablice informacyjne. Na stacji remontowane jest jeszcze przejście podziemne. Oprócz tego budowane jest nowe przejście na przedłużeniu ul. Torowej. Będzie ono dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na stacji Konin zamontowano już 15 nowych rozjazdów, a 20 jest montowanych.

Od 15 lipca rozpocznie się także kolejny etap prac remontowych. W związku z tym na 40 km dwutorowym odcinku pomiędzy Koninem a Barłogami nie będą jeździć pociągi. Przewoźnik zapewni zastępczą komunikację autobusową między Koninem i Kutnem. Prace potrwają do połowy czerwca 2019 r.

Nie ma zmian dla pasażerów składów dalekobieżnych z i do Warszawy. Nadal pociągi pojadą trasą przez Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Barłogi. Szczegółowe informacje dla podróżnych dostępne są na stronach internetowych przewoźników (Koleje Wielkopolskie i PKP InterCity) oraz stronie http://www.portalpasazera.pl

Modernizacja torów, sieci trakcyjnej i obiektów między Warszawą a Poznaniem spowoduje, że na tej trasie będzie mogło kursować więcej pociągów. Nowoczesne urządzenia, lokalne centra sterowania, nowe bezkolizyjne skrzyżowania i przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zwiększą poziom bezpieczeństwa. Na modernizację całej trasy Poznań – Warszawa, PKP wyda 2 mld zł. Zakończenie modernizacji planowane jest na koniec 2020 r.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl