Tomasz Lewandowski kandydatem Lewicy na prezydenta Poznania

Do dziś trwały tarcia w Sojuszu Lewicy Demokratycznej kto będzie kandydatem tej partii na stanowisko prezydenta Poznania. Dziś rada wojewódzka SLD zdecydowała, że poprze kandydaturę Tomasza Lewandowskiego z Inicjatywy Polska.

Jeszcze kilka dni temu rada miejska Sojuszu podjęła decyzję, że kandydatem tej partii do fotelu prezydenta Poznania będzie Bartosz Kaczmarek. To oznaczałoby, że o fotel prezydenta Poznania walczyłoby dwóch kandydatów lewicy. Po tej decyzji szef struktur wojewódzkich SLD Wiesław Szczepański zapowiedział w wywiadzie dla gazety wyborczej, – „że to błąd, to działanie na korzyść PiS” .

Dziś rada wojewódzka przegłosowała, że poprze kandydaturę Lewandowskiego. Był on jedynym kandydatem, którego kandydaturę głosowano. Tomasz Lewandowski dostał 28 głosów członków rady wojewódzkiej SLD, trzy osoby były przeciwne jego kandydaturze.

Na wspólnej liście komitetu „Lewica” do rady miasta – oprócz Lewandowskiego – znajdą się również radne Katarzyna Kretkowska, Beata Urbańska i Halina Owsianna (wszystkie z klubu radnych Zjednoczonej Lewicy) oraz radni Henryk Kania i Antoni Szczuciński (Zjednoczona Lewica i SLD). Na Naramowicach wystartuje Anna Wachowska-Kucharska z partii Razem.

W tej chwili w Poznaniu o fotel prezydenta powalczą – obecny prezydent Jacek Jaśkowiak z poparciem PO i Nowoczesnej, kandydat PiS Tadeusz Zysk, kandydatka Koalicji Prawo do Miasta Dorota Bonk-Hammermeister oraz Jarosław Pucek, który ma poparcie Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl