Z 2 promilami na hulajnogach elektrycznych. Mandat droższy od pojazdów

Dwóch mężczyzn sprawiło sobie wyjątkowo drogą przejażdżkę hulajnogami. Z pojazdów korzystali pod wpływem alkoholu, drogówka zatrzymała ich, kiedy mijali komisariat i wypisała mandaty.

“SLALOM PIJAK” PO CHODNIKU

Dwóch znajomych, 26 i 32 – latek wybrało się wspólnie na nocną przejażdżkę elektrycznymi hulajnogami. Mężczyźni jechali ulicą Jana Pawła II w Gnieźnie, kiedy spostrzegli ich policjanci z gnieźnieńskiej drogówki. Uwagę mundurowych przykuło to, że mężczyźni poruszali się po chodniku – slalomem.

ILE ZAPŁACĄ PIJANI MĘŻCZYŹNI ZA JAZDĘ NA HULAJNOGACH?

Policjanci zatrzymali 26 latka z Trzemeszna oraz 32-letniego gnieźnianina, do kontroli. Już wtedy czuć było od nich woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Licznik podczas kontroli młodszego z mężczyzn wskazał pół promila alkoholu. Starszy z zatrzymanych w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila więcej.

Za jazdę po alkoholu mężczyźni zapłacą po 2500 złotych mandatu. Policjanci podsumowują całą sytuację zaznaczając, że spacer byłby dla zatrzymanych nie tylko bezpieczniejszy ale i znacznie tańszy.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl