Wzmocnienie Warty Poznań. Ściągnęli mistrza Austrii

Kibice Ekstraklasy mogą kojarzyć go z występów w Wiśle Kraków, gdzie jednak nie miał najlepszych liczb. Teraz Stefan Savić zasili szeregi Warty Poznań. Na jego pozycji w zespole Zielonych gra aż 5 zawodników.

ZA DARMO

Stefan Savić to nowy zawodnik Warty Poznań. Austriak dołączy do zespołu Zielonych na rundę wiosenną Ekstraklasy. To pierwszy transfer klubu w tym oknie. Co ciekawe, Warta nie zapłaciła za niego ani złotówki. Zawodnik na początku roku rozwiązał kontrakt z poprzednim pracodawcą, tureckim Tuzlasporem.

DOŚWIADCZONY

Fani Ekstraklasy Savića mogą kojarzyć z występów w Wiśle Kraków. Austriak spędził w Białej Gwieździe 2 sezony, w trakcie których reprezentował barwy klubu 55 razy. W tym czasie ofensywny pomocnik zanotował 5 trafień i 8 asyst, co nie jest najlepszym wynikiem. Największe sukcesy Austriak święcił w słoweńskim klubie NK Olimpija Ljubjana. Zgarał tam w 127 spotkaniach. Strzelił przy tym 24 bramki i zanotował 21 asyst. Z klubem zdobył tytuł mistrza kraju i podniósł puchar Słowenii.

KONKURENCJA

Na pozycji pomocnika ofensywnego Savić będzie rywalizował z Miguelem Luisem, Niilo Maenpą, Miłoszem Szczepańskim, Michałem Jakobowskim i Kajetanem Szmytem, który ostatnio wzbudził zainteresowanie większych klubów. Trener Szulczek będzie miał więc wiele opcji przy okazji układania wyjściowej jedenastki. Aktualnie Warta zajmuje 9. miejsce z 25 punktami na koncie.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl