Categories

fot: zawalona kamienica na poznańskim Dębcu/ archiwum

Wysadził kamienicę na poznańskim Dębcu. Został prawomocnie skazny

Tomasz J, który w marcu 2018 roku doprowadził do wybuchu w kamienicy na Dębcu w Poznaniu został prawomocnie skazany na dożywocie. 

W Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu zapadł prawomocny wyrok w sprawie Tomasza J., który doprowadził do wybuchu w kamienicy na poznańskim Dębcu. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo swojej żony, znieważenie jej zwłok oraz usiłowanie zabójstwa kolejnych 34 osób poprzez doprowadzenie do wysadzenia w powietrze kamienicy na poznańskim Dębcu, w wyniku którego zginęły kolejne 4 osoby.

Już Sąd Okręgowy w Poznaniu – wydając nieprawomocny wyrok w zeszłym roku – nie miał wątpliwości co do tego, że Tomasz J. winny jest zarzucanych mu czynów. Tę opinię podzielił dziś także Sąd Apelacyjny. Utrzymał w mocy wyrok i skazał Tomasz J. na dożywocie. O warunkowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się dopiero po spędzeniu w więzieniu 30 lat.

Ponadto skazany, został pozbawiony praw publicznych na 10 lat i zobowiązany do zapłaty kilkuset tysięcy złotych nawiązki i zadośćuczynienia dla bliskich zmarłych i samych pokrzywdzonych.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl