Wyróżnienie dla żony Jurka Owsiaka. Została doktorem honoris causa

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak odebrała dyplom z rąk rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień jest dyrektorką działu medycznego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas uroczystości Lidia Niedźwiedzka-Owsiak dziękowała za uhonorowanie 30-letniej pracy.

– Niezależnie od tego co w życiu robił mój mąż, a robił wiele rzeczy, czy to była pracownia witrażu, czy radio, a później telewizja, zawsze byłam obok niego jako osoba od organizacji, zarządzania czy prowadzenia takich spraw administracyjno-finansowych – powiedziała.

Pani Doktor LidiaTymi słowami pożegnano nas, kiedy, opuszczając przemiłe, przeserdeczne progi poznańskiego…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Czwartek, 16 listopada 2023

Honoris causa dla żony Jurka Owsiaka

Niedźwiedzka-Owsiak została wyróżniona za wkład w budowę społeczeństwa obywatelskiego i podnoszenie standardów w ochronie zdrowia. Laudację wygłosił dziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. Maciej Cymerys.

– Troska o drugiego człowieka jest kwintesencją powołania lekarza i takie wartości staramy się wpajać naszym studentom. Wszystkie działania nakierowane na pomaganie innym są przez nas propagowane. Stąd też Wydział Lekarski przyjął zaszczyt procedowania nadania godności honorowej dla pani Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaowocowała powołaniem fundacji WOŚP, w której buduje się wspólnotę zdolną do wspierania chorych i słabych – podkreślił.

Dziekan przypomniał także o sprzęcie kupionym po zbiórkach WOŚP, wykorzystywanym obecnie przez jednostki Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak podkreślił, uczelnia do tej pory nadała tytuł doktora honorowego tylko sześciu kobietom. Były to między innymi doktor Wanda Błeńska i wybitna neurofizjolog profesor Elżbieta Jankowska.

Zobacz też: Jerzy Owsiak w Poznaniu. „Może wrócą czasy, gdy Ministerstwo Zdrowia z nami rozmawiało”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl