Wykorzystywała dane poznaniaków i brała na nich pożyczki. Wpadła przez bilet parkingowy

Kobieta pracowała w firmie pożyczkowej w Poznaniu. Wykorzystywała dane klientów, by zaciągać na nich kredyty. Policja szukała jej przez dłuższy czas. Wpadła, kiedy nie opłaciła biletu parkingowego.

PLAN IDEALNY

31-letnia mieszkanka gminy Jarocin pracowała w jednej z poznańskich firm pożyczkowych. Zatrudniona była na stanowisku pośrednika. Miała więc dostęp do danych klientów. Kobieta wykorzystywała je, by sporządzać fikcyjne umowy pożyczki. Potem pieniądze trafiały na jej konto, natomiast niczego nieświadome osoby zobowiązane były do spłaty kredytu.

OSZUKAŁA 21 OSÓB

Kiedy jednak do poszkodowanych zaczęły spływać wezwania do zapłaty, zawiadomieni zostali właściciele firmy, a także policja. Funkcjonariusze przeprowadzili śledztwo i ustalili, że kobieta przez okres 4 miesięcy oszukała łącznie 21 osób. Wyłudziła ponad 16 tysięcy złotych. Złapanie jej nie było jednak takie proste. W międzyczasie zmieniła ona pracę i miejsce zamieszkania.

WPADŁA PRZEZ BRAK BILETU

W grudniu 2022 roku sąd wystawił na nią nakaz zatrzymania i doprowadzenia. 31-latka ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości do połowy marca. Wpadła, kiedy na jednym z parkingów w Koźminie nie kupiła biletu parkingowego. Legitymujący ją policjanci zorientowali się, że jest ona poszukiwana. Kobieta została zatrzymana. Za oszukanie 21 osób grozi jej teraz nawet do 8 lat więzienia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl