Wielkopolska

Wybuchła butla z gazem. 67-letni mężczyzna ranny

W Ludwikowie koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku tego zdarzenia 67-letni senior doznał poważnych poparzeń rąk i twarzy. Na szczęście szybka reakcja sąsiadów pozwoliła na uratowanie życia poszkodowanego.

Wczesnym rankiem w czwartek, 1 lutego ostrowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Ludwikowie. Na miejsce zdarzenia skierowano 10 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Jak się okazało, pożar został częściowo opanowany jeszcze przed przybyciem strażaków dzięki szybkiej interwencji sąsiadów.

Przed przybyciem strażaków to sąsiedzi podjęli niezwłoczne działania i ewakuowali z mieszkania 67-letniego mężczyznę, który doznał poparzeń twarzy i rąk. Oficer prasowy ostrowskiej straży pożarnej, st. kpt. Tomasz Chmielecki potwierdził w rozmowie z PAP, że ranny został przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymuje potrzebną pomoc medyczną.

Według ustaleń straży pożarnej przyczyną tragicznego wybuchu była usterka w instalacji gazowej przy butli w kuchence gazowej. Rozszczelnienie tej instalacji doprowadziło do nagłego i niekontrolowanego uwolnienia gazu, co z kolei wywołało eksplozję.

Całe mieszkanie, w wyniku wybuchu i pożaru, uległo poważnym zniszczeniom. Lokal jest obecnie niezamieszkany i wymaga gruntownego remontu. Wstępne szacunki strat materialnych wynoszą około 50 tysięcy złotych.

Czytaj też: Rozbiórka Galerii Malta. „Kładka ma zostać”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl