Rozbiórka Galerii Malta. „Kładka ma zostać”

Galeria Malta w Poznaniu jest zabezpieczona i ma zostać wyburzona. Zamknięto też wejście na kładkę, która prowadzi do centrum handlowego. Mieszkańców jednak może ucieszyć wiadomość, którą podał wiceprezydent Poznania – kładka ma zostać.

Na spotkaniu radnych z wiceprezydentem Poznania, podczas którego dyskutowano nad planem przestrzennym dla okolic Jeziora Maltańskiego – Bartosz Guss przekazał, że kładka nie może być wyburzona bez zgody Urzędu Miasta.

Galerię zamknięto 18 grudnia ubiegłego roku. Właściciel obiektu otrzymał już zgodę na rozbiórkę, ale jeszcze jej nie rozpoczął. Zabezpieczona jest też 40-metrowa kładka nad ul. Baraniaka. Na miejscu galerii ma powstać osiedle z hotelem.

Wiceprezydent Poznania, Bartosz Guss przekazał radnym, że kładka nie zostanie wyburzona. Należy ona do właściciela galerii, ale też do miasta. W związku z tym, bez zgody urzędu nie może być ona zburzona. Radni usłyszeli, że kładka będzie uwzględniona w dalszych planach miasta. Dotąd za stan i utrzymanie przejścia odpowiadali właściciele centrum handlowego.

Kładka przy Galerii Malta (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: „Skierowano prawie 60 funkcjonariuszy”. Policja dementuje doniesienia o Posnanii

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl