Wybrano nowego dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu

Nowym Dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu zostanie Marcin Kowalski. Komisja konkursowa zadecydowała, że to właśnie on poprowadzi teatr przez kolejne cztery sezony artystyczne.

Marcin Kowalski, decyzją komisji konkursowej, ponownie będzie dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu. 4 stycznia odbyły się rozmowy z kandydatem i dwiema kandydatkami. Sześcioro członków i członkiń komisji poparło kandydaturę Kowalskiego, natomiast dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Następne cztery sezony w teatrze będą po części kontynuacją działań zaczętych w ubiegłym roku przez dyrektora Kowalskiego. Wśród celów Marcina Kowalskiego znalazły się: scalenie i wzmocnienie zespołu, usprawnienie komunikacji z kadrą zarządzającą, a także zażegnanie wewnętrznego kryzysu w teatrze. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ kryzys wewnętrzny był bezpośrednią przyczyną ogłoszenia konkursu.

Komisja konkursowa została powołana zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Obradowała w składzie: Monika Stasik i Konrad Cichoń (reprezentujący Zespół Teatru Polskiego), Bartosz Zaczykiewicz (przedstawiciel Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów), Krzysztof Górecki (przedstawiciel Stowarzyszenia Związku Artystów Scen Polskich ZASP), Michał Chorosiński i Jarosław Cymerman (przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Marcin Kostaszuk oraz Justyna Makowska (przedstawiciele Prezydenta Miasta Poznania).

Czytaj także: Poznaniak zbudował Jurka Owsiaka z LEGO. Figurkę możesz licytować

Źródło: UMP

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl