Wybory samorządowe. PiS w Poznaniu wystawi osobę spoza partii?

Zbigniew Hoffman, niedawno powołany pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w Wielkopolsce, przedstawił plan przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Jak zapowiedział, celem partii ma być zwycięstwo na każdym szczeblu.

Wybory samorządowe

Zbigniew Hoffman został powołany na stanowisko pełnomocnika PiS kilka dni temu. Nominował go prezes partii Jarosław Kaczyński.

W związku ze zmianą swoje stanowiska stracili lokalni pełnomocnicy, w tym Bartłomiej Wróblewski. W większości jednak osoby te wejdą w skład zarządu regionalnego. Oprócz lokalnych posłów będą zasiadali tam także między innymi przewodniczący klubów radnych. Ich zadaniem będzie m.in. przygotowanie list wyborczych do rad gmin, powiatów i województwa.

Kto wystartuje w wyborach prezydenckich w Poznaniu?

Hoffman przyznał, że najważniejszym celem będzie zwycięstwo w wyborach samorządowych. Nie zdradził jednak, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania.

– Za wcześnie na to, aby w sposób kategoryczny stwierdzić, kto będzie kandydatem naszej formacji, ale to będzie kandydat szerszy niż naszej formacji – podkreślił.

Dopytywany, czy kandydatem będzie osoba spoza struktur partii, odparł: – Nie mogę w tej chwili na to pytanie odpowiedzieć. Planem minimum jest powiększenie stanu posiadania w radzie, a planem maksimum przejęcie władzy w mieście.

Wybory samorządowe. PiS w Poznaniu wystawi osobę spoza partii?
Wybory samorządowe. Kogo wystawi PiS w Poznaniu? / fot. Łukasz Gdak

Zobacz też: Radni PiS z Poznania chcą zmian w budżecie miasta. „Rondo Śródka to nie jest nawet rondo”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl