Wybierasz się do USA? Sprawdź bagaż

Od 30 czerwca pasażerowie wylatujący z Polski do Stanów Zjednoczonych będą mogli przewieźć substancje sproszkowane m.in.: kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 ml tylko w bagażu rejestrowanym. W bagażu podręcznym w większych ilościach nie będzie to możliwe.

Ograniczenia nie dotyczą lekarstw na receptę i odżywek dla dzieci (pod warunkiem ich przewozu w nienaruszonych firmowych opakowaniach) oraz substancji sproszkowanych zakupionych na lotnisku i zapakowanych w punkcie sprzedaży w specjalne torby, umożliwiające łatwe stwierdzenie naruszenia. Obostrzenie nie obejmie także skremowanych zwłok ludzkich, jeśli będą przewożone zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami.

Zmiana przepisów dotyczy wszystkich przewoźników lotniczych realizujących bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych, w tym loty czarterowe oraz loty biznesowe. W Polsce bezpośrednie rejsy do USA odbywają się m.in. z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie.

Nowe rozporządzenie wprowadził amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security – DHS).

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl