Wstrzymano ruch na Nowym Mieście w Poznaniu. Zmiany w komunikacji

Awaryjna Wymiana Szyn Kolejowych na Skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Mogileńską. Wstrzymano ruchu tramwajowy i samochodowy.

Z powodu pilnej wymiany szyn na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Mogileńską, tymczasowo wstrzymano ruch tramwajów między rondem Śródka a pętlą Miłostowo. Ponadto skręt z ul. Warszawskiej w ul. Mogileńską oraz wyjazd z ul. Mogileńskiej w ul. Warszawską został czasowo zawieszony.

Zmiany w komunikacji:

  • Tramwaje linii 6 i 8 kursują do pętli Zawady.
  • Autobusy linii 185 tymczasowo skierowane na objazdową trasę. Zamiast wjeżdżać na Dworzec Główny, autobusy skręcą w ulicę Warszawską i będą kontynuować trasę aż do wiaduktu Antoninek, gdzie zawrócą, a następnie wrócą na rondo Śródka. Po powrocie na rondo Śródka, autobusy skręcą w ulicę Podwale i wrócą na swoją standardową trasę do osiedla Sobieskiego.
  • Linia autobusowa 157 w Poznaniu wprowadza tymczasowy dwukierunkowy okrężny objazd. Przebieg trasy: Rondo Śródka – Jana Pawła II – Baraniaka – Dymka – Browarna – Światopełka – Warszawska – Rondo Śródka. Autobusy jadące od strony ul. Warszawskiej nie będą wjeżdżały na Dworzec Główny. Zamiast tego, na rondzie, autobusy zawrócą, zatrzymają się na przystanku przy ul. Warszawskiej przy kościele, a następnie ruszą w przeciwnym kierunku. Autobusy nie będą również wjeżdżały na pętlę „Mogileńska,” dlatego pasażerowie mogą skorzystać z pobliskiego przystanku „Pusta.”
  • Autobusy linii 416 poprowadzone w obu kierunkach przez Warszawską, Krańcową, Czekalskie i Mogileńską.
  • Wszystkie autobusy wyjeżdżające z zajezdni Warszawska w kierunku ronda Śródka rozpoczną swoją jazdę 5 minut wcześniej niż przewidziane w rozkładzie jazdy. Na swojej trasie będą kursować ulicami Mogileńską, Czekalskie, i Krańcową. Podczas przejazdu, autobusy będą zatrzymywać się na każdym napotkanym przystanku na odcinku trasy obsługując pasażerów podróżujących na relacji Mogileńska – Rondo Śródka.
  • Dodatkowe autobusy oznaczone jako ,,za Tramwaj” zostały uruchomione na trasie z Ronda Śródka przez ul. Warszawską, wiadukt Antoninek, ul. Warszawską i z powrotem na Rondo Śródka. Te autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach na swojej trasie. Przystankiem początkowym i końcowym dla tych autobusów jest 'Rondo Śródka’ na ul. Warszawskiej przy kościele.
  • Wszystkie autobusy wyjeżdżające z kierunku Ronda Śródka i kierujące się do zajezdni Warszawska będą kursować ulicami Warszawską, Krańcową, Czekalskie i Mogileńską. Na tej trasie zatrzymają się, aby zabierać pasażerów w relacji Rondo Śródka – Mogileńska, zatrzymując się na każdym napotkanym przystanku na tym odcinku trasy.
  • Ustawiono nowe przystanki tymczasowe. Przystanek 'Św. Michała’ w kierunku ronda Śródka na ul. Warszawskiej został umiejscowiony za wylotem ul. Św. Michała. Przystanek 'Krańcowa’ jest dostępny w obu kierunkach na ul. Warszawskiej za wylotem ul. Krańcowej oraz na ul. Krańcowej w kierunku zoo, za skrzyżowaniem z ulicą Warszawską.

Zmiany także nocą

W przypadku prac nocnych, linia autobusowa 213 zostanie skierowana na objazd ulicami Krańcową, Czekalskie i Mogileńską w obu kierunkach, co oznacza pominięcie przystanku 'Łomżyńska’. Autobusy linii 223, które kończą trasę na Mogileńskiej, również kursować będą tym samym objazdem co linia 213. Natomiast kursy linii 223 do i z Zielińca odbywają się bez wjazdu na pętlę Mogileńska.

W związku z zamknięciem przejazdu przez tory tramwajowe, dojazd do posesji oraz ul. Warszawskiej jest możliwy poprzez ul. Krańcową lub alternatywnie przez Antoninek.

Czytaj także: 22-latek złapany na gorącym uczynku. Zamalował budynek dworca PKP

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl