Jarocin – Września – Gniezno. Pociągi znów kursują

Od dziś wracają pociągi pasażerskie na odcinek Jarocin – Września – Gniezno. Na pasażerów czekają zmodernizowane perony na stacjach w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie. Na przebudowę trasy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 100 mln zł.

Od 10 czerwca na trasę Jarocin – Września – Gniezno wyjedzie 6 par pociągów. Podróż zajmie 70 minut. Podczas modernizacji całej trasy przebudowano perony w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie., Są one teraz wyższe i z nową nawierzchnią. Zamontowano nowe ławki, gabloty, tablice informacyjne i nowoczesne oświetlenie. Dworce tak przebudowano aby osoba niepełnosprawna, która jeździ na wózku inwalidzkim mogła bez problemu wjechać na peron.

Oprócz przebudowy peronów wymieniono także tory na odcinku 23 kilometrów. Zmodernizowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wyremontowano 24 mosty, 19 przejazdów kolejowo – drogowych i wymieniono 9 rozjazdów. Dzięki wykonanym między Wrześnią a Gnieznem pracom pociągi pasażerskie mogą bezpiecznie jechać z prędkością do 120 km/h. Zwiększona została także przepustowość trasy.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl