Hubert Hurkacz wygrywa Poznań Open 2018

Hubert Hurkacz, jest pierwszym od 2012 roku polskim zawodnikiem który wygrał Poznań Open. 6 lat twemu triumfował Jerzy Janowicz (6:3, 6:3 w finale z Jonathanem Dasnieresem de Veigy). W finale Polak w dwóch setach pokonał Taro Daniel 6:1 6:1.

Jak donosi oficjalny serwis turnieju www.poznanopen.pl  -w finale na korcie w Lasku Golęcińskim spotkali się tenisiści, którzy w opinii Wojciecha Fibaka zaprezentowali najlepszą formę na przestrzeni całego turnieju i zasłużenie dotarli do tego etapu rywalizacji. Japończyk, rozstawiony najwyżej, nie stracił w imprezie żadnego seta. Hurkacz z kolei na swojej drodze pokonał turniejową „dwójkę”, Argentyńczyka Guido Andreozziego, ubiegłorocznego triumfatora – Rosjanina Aleksieja Watutina, a także Włochów: Matteo Donatiego i Alessandro Giannessiego.

W ten sposób w 26-letniej historii poznańskiego challengera na listę zwycięzców gry pojedynczej trafia drugi Polak. W 2012 roku na kortach Parku Tenisowego Olimpia triumfował Jerzy Janowicz, który był wówczas rozstawiony w imprezie z „jedynką”. Hurkacz sześć lat później powtórzył jego sukces. W imprezie z pulą nagród 64 tysiące euro zgarnął czek na 9200 euro oraz 90 punktów do rankingu ATP, w którym zanotuje jutro niesamowity skok. Znajdzie się bowiem na 121. miejscu! Pomogła mu gra w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu, a także triumf w Pozńna Open 2018.