Wojewoda zmniejsza karę. Czwartkowy mecz Lecha w LE z kibicami

Już w najbliższy czwartek kibice Kolejorza będą mogli zobaczyć zmagania Lecha Poznań z Szachtiorem Soligorsk w ramach rozgrywek LE. Decyzję o zmniejszeniu kary wojewoda wielkopolski podjął na wniosek władz klubu. Wszystko po tym jak Lech zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa na stadionie . 

Wojewoda wielkopolski uchylił zakaz na mecze w ramach Ekstraklasy w przypadku spotkań Lecha Poznań z Wisłą Kraków (19 sierpnia), Piastem Gliwice (1 września) i Miedzią Legnica (29 września). W ramach Ligii Europy kara została już odbyta.

Żeby tak się stało na Lech zobowiązał się do poprawy infrastruktury stadionowej. Zostaną podwyższone ogrodzenia trybuny II i IV od zewnętrznej strony stadionu. Celem jest uniemożliwienie przerzucania przedmiotów czy wyrobów pirotechnicznych na teren stadionu. Ponadto ogrodzenie trybuny II zostanie poddane modernizacji (eliminacja dziur i nieszczelności) oraz wzmocnione i podwyższone. Trybuny II i IV otrzymają również specjalne siatki uniemożliwiające rzucanie przedmiotów w kierunku murawy stadionu.

Zgodnie z wytycznymi wypracowanymi przez zespół wojewody Zbigniewa Hoffmanna Klub KKS Lech Poznań przy współpracy z PSP ma prowadzić cykliczne szkolenia stewardów w zakresie działań przeciwpożarowych. Klub zakupi również odpowiednie wyposażenie, m.in. hełmy, rękawice, szczypce czy specjalne kombinezony. Szkolenia mają być przeprowadzane również dla osób z służby porządkowej i informacyjnej.

To tylko niektóre ze zmian jakie mają nastąpić na stadionie w ramach poprawy bezpieczeństwa .

– Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt. Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty – mówi wojewoda wielkopolski.

Kara na klub została nałożona po meczu Lecha z Legią, kiedy to kibice przerwali mecz rzucając świece dymne na płytę stadionu i wbiegając na boisko.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl