Dwa lata utrudnień na autostradzie. Start budowy trzeciego pasa niebawem.

Autostrada Wielkopolska już konkretnie rozpoczyna pracę, związane z budową trzeciego pasa obwodnicy Poznania. Spółka ogłosiła właśnie, że szuka wykonawcy prac. Ile potrwają, dla kierowców, utrudnienia na autostradzie?

Wielka inwestycja, która odczują też z pewnością kierowcy, w ciągu prac – zakłada nie tylko dobudowę trzeciego pasa, ale także wzmocnienie obecnej konstrukcji. Według specyfikacji inwestora, trzeci pas ma powstać od węzła Poznań Zachód do Węzła Poznań Krzesiny.

Wielu kierowców zastanawiało się – gdzie znajdzie się miejsce dla trzeciego pasa. To wiadomo już z ogłoszenia Autostrady. Trzeci pas, w obu kierunkach, będzie wymagać zbudowania jezdni częściowo w obecnym poboczu, a częściowo w pasie dzielącym obecne kierunki autostrady. W pewnym miejscu (nad rzeką Wiranką) poszerzyć będzie trzeba natomiast most. Przebudowane zostaną także wjazdy i wyjazdy. Poza tym inwestor zleci też wiele mniejszy prac – rozbudowę odwodnienia,oświetlenia, czy oznakowania urządzeń bezpieczeństwa.

Inwestycja obejmuje prace, które będą prowadzone na czynnej autostradzie – stwierdza Autostrada Wielkopolska

W dokumentacji znajduje się też, bardzo ważna dla kierowców, informacja o czasie trwania prac na autostradzie. Wykonawca będzie mieć na budowę trzeciego pasa 90 tygodni, czyli niecałe 2 lata.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl