Ważne

Wlókł zwłoki przez półtora kilometra. 15 tys. złotych nagrody za jego wskazanie

Policjanci wyznaczyli nagrodę za pomoc w ustaleniu kierowcy, który na początku tego roku brał udział w tragicznym wypadku drogowym w Cielczy. Na przejściu dla pieszych śmierć poniósł 17-letni Maksymilian.

Miejscowość Cielcza

Sprawę opisywaliśmy na początku tego roku [zobacz tutaj], gdy 25 stycznia w Cielczy przy ul. Poznańskiej doszło do tragicznego wypadku. 17-letni Maksymilian, przechodzący przez pasy, został potrącony przez nadjeżdżający samochód marki Seat. Jego ciało odnaleziono 1,5 km dalej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przeciągnął je inny samochód nadjeżdżający z naprzeciwka. Policji udało się wówczas ustalić tożsamość jednego z kierowców, który usłyszał już zarzuty. Od tego czasu jednak trwają intensywne poszukiwania drugiego kierowcy.

Nagroda za wskazanie drugiego kierowcy

Niecały tydzień temu Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za pomoc w ustaleniu danych pojazdu i kierowcy, który przeciągnął ciało potrąconego nastolatka. Nagroda została jednak zwiększona i wynosi już 15 tys. złotych.

– Dodatkowe 10 tys. złotych dołożyła w tą środę rodzina chłopaka – poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podejrzany mógł poruszać się pojazdem marki Volkswagen, model Passat Kombi lub Golf. Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących tej sprawy. Informacje można zostawiać w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie pod numerem telefonu 47 77 55 200 lub osobiście w KPP Jarocin, przy ul. Bohaterów Jarocina 15.

Czytaj także: Przestępcza para w rękach policji. 33-latka i 19-latkę czeka przymusowa rozłąka

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl